Badania w kulturze

badania w kulturze

Badania w kulturze

Blog Badania w kulturze opisuje i komentuje działania podejmowane przez różnorodnych aktorów kultury, których celem jest rozwój wiedzy o kulturze (praktyki kulturowe, uczestnictwo w kulturze, działania społeczne, przedsiębiorczość, itp.) oraz rozwój wiedzy o zarządzaniu politykami kultury w Polsce (partycypacja społeczna, finansowanie kultury, zarządzanie publiczne, itp.).

Film o badaniach etnograficznych. Muzeum Etnograficzne w Krakowie

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie.

Zrobiliśmy film o naszych badaniach, które są podstawą do etnograficznych opisów świata. A także o tym, że każdy może spojrzeć etnograficznie wokół siebie. Zresztą potrzebujemy etnografii bardziej, niż sądzimy. W każdym razie owe 3 minuty animacji mają Was o tym przekonać. Autorką animacji jest Magdalena Syboń. Twórcą muzyki – Piotr Bukowski. (źródło: MEK)

Wyslij ten post emailem
Piotr Knaś
Piotr Knaś
tel. +48 (012) 422 18 84 w. 21

Badania i analizy Ukończył etnologię oraz europeistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe w zakresie ekonomii społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym. Od 2008 roku jest pracownikiem Małopolskiego Instytutu Kultury, w którym koordynuje program Małopolskie Obserwatorium Kultury. Jest przewodnikiem beskidzkim i członkiem Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie.

Formularz kontaktowy